Yan Etki/Advers Olay Bildirim Formu

Advers olay; ilaçla nedensel olarak ilişkili olsun ya da olmasın, bir tıbbi ürüne maruziyet sırasında ya da maruz kalınmasını takiben istenmeyen bir tıbbi durumun ortaya çıkması veya önceden var olan bir tıbbi durumun kötüleşmesidir. İstenmeyen bir tıbbi durum belirtiler (örn. bulantı, göğüs ağrısı), bulgular (örn. Taşikardi, genişlemiş karaciğer) veya bir araştırmanın anormal sonuçları (örn. Laboratuvar bulguları, elektrokardiyogram) olabilir.

Advers olayları toplamak ve gerektiğinde bunları Sağlık Bakanlığına bildirmek yasal olarak sorumluluğumuzdur. Bu amaçla kimlik tespiti için kullanılacak kişisel verileriniz yasal gereklilikler doğrultusunda advers olay veri tabanımıza anonim olarak eklenecektir.

Advers olay yaşadıysanız veya bir advers olay yaşadığınızdan şüpheleniyorsanız bir sağlık uzmanından tavsiye almanız gerekir.

İlaçlarımız ile ilgili yaşadığınız yan etki/advers olay bildirimleriniz için aşağıdaki formdaki bilgileri doldurmanız gerekmektedir. İlaç güvenliliği ile ilgili acil durumlar ve ilaçlarımız ile ilgili yan etki bildirimleriniz için ayrıca 0530 931 32 00 numaralı telefondan AstraZeneca Ürün Güvenliliği Birimi’ne ulaşabilirsiniz.


Lütfen adınızı ve soyadınızı yazın
Lütfen cep telefon numaranızı yazın
E-Mail adresinizi yazmanız size ulaşmamızda kolaylık sağlayacaktır.
Lütfen e-posta adresinizi doğru bir şekilde yazın
Lütfen talebinizi yazın
Bu bilgiyi kabul etmeniz gerekmektedir
Kişisel verilerinizin işlenmesine izin vermeniz gerekmektedir